Nenávratná půjčka zaměstnanci

Tato rychlá půjčka je určena všem těm, kteří nemohou či nemohou na peníze dlouho čekat a potřebují pokrýt své výdaje de facto ihned. U půjčky před výplatou máte jistotu, že peníze získáte skutečně rychle a navíc vše vyřešíte v pohodlí vašeho domova online!

Pokud tedy řešíte akutní problém s nečekaným výdajem v podobě vysoké faktury za telefon, nebo si potřebujete koupit spotřebič do domácnosti, který se vám zčistajasna rozbil, využijte půjčky před výplatou. Půjčka před výplatou se odlišuje od ostatních typů nebankovních půjček právě rychlostí, s jakou jsou finanční prostředky klientům poskytovány. U této půjčky máte skutečně jistotu, že nebudete na peníze dlouho čekat, vše totiž vyřídíte během několika minut prostřednictvím internetu.

Půjčka před výplatou je oblíbená zejména díky snadnému způsobu žádosti, kterou podáte jednoduše online. Nemusíte tedy obíhat pobočky, vše vyřídíte v pohodlí vašeho domova. Již během několika minut budete vědět, v jaké výši vám bude tato půjčka poskytnuta. Nemusíte se tedy bát žádného zdlouhavého papírování, peníze získáte během jedné hodiny.

Výhody půjčky před výplatou

  • Rychlé sjednání prostřednictvím internetu
  • Omezené dokládání dokumentů
  • Peníze získáte již za několik minut
  • Tento typ půjčky je dostupný pro každého

peníze_24

Tato půjčka je určena primárně těm, kteří potřebují peníze skutečně rychle a nemají čas na to, aby chodili od jedné pobočky společnosti ke druhé. Rychlá půjčka ihned je bezhotovostní půjčkou, to tedy znamená, že vám budou peníze převedeny na váš bankovní účet. Domníváte se, že jsou vaše dluhy již skutečně vysoké a je namístě je začít řešit? Svěřte se do rukou odborníků, kteří se specializují na oddlužení, a dostaňte se z dluhové pasti. Jedná se o ideální řešení pro ty, jimž dluhy již přerostly přes hlavu a nevědí si s touto kritickou situací rady.

Hledáte dobrou půjčku a stále nic? Nevyhovují vám standardní podmínky úvěrových společností, případně existuje nějaký důvod, proč na ně nedosáhnete? Nabídka úvěrového trhu je v současné době velmi rozmanitá a zahrnuje nejen klasické bankovní produkty, ale i konkurenční nabídku nebankovních společností. Ty jak je všeobecně známo mají více příznivější podmínky, ale stále se najdou takoví klienti , kterým běžné půjčky finančních společností zkrátka nevyhovují. A už jste slyšeli i něco o tom, že si můžete sjednat půjčku přímo u svého zaměstnavatele? Pokud ne, tak to určitě zkuste. Sice na takovou půjčku nemáte žádný právní nárok, ale mnoho firem je poskytují v rámci různých zaměstnaneckých benefitů. Zkuste zjistit konkrétně, jak je to u vás ve firmě a pak se dejte do jednání se šéfem. Možná, že budete velmi mile překvapeni, kolik pochopení ze strany zaměstnavatele získáte. Jako zaměstnanec si můžete sjednat půjčku v neomezené výši, vše záleží jen a jen na vzájemné dohodě. Avšak od výše poskytnutého úvěru se budou ale odvíjet i konkrétní podmínky splácení. Půjčka může být každému zaměstnanci poskytnuta za rozdílných podmínek, takže pokud získal váš kolega v kanceláři lepší podmínky než vy, nedivte se. Jaké mají tedy zaměstnanecké půjčky přednosti? Ocení je obě strany, tedy zaměstnanec (dlužník) i zaměstnavatel (věřitel).

Jste v situaci, kdy nutně a rychle potřebujete vypůjčit nějaké peníze? Už jste zkoušeli žádat o půjčku v bance, ale nebyla vám vyřízena nebo vám byla zamítnuta? Stalo se tak snad kvůli záznamu v registru dlužníků nebo SOLUS? Bohužel dostat se do registru dlužníků jde velmi lehko a dostat se z něj ven je poměrně obtížné.

Nebankovní půjčky bez registru se nejčastěji poskytují  do výše 10 000 Kč a nabízejí ho všechny nebankovní společnosti, co působí na našem trhu. Najdou se však i výjimky nabízející žadatelům i vyšší částky.

Pokud máte tedy náhodou zamítnutou půjčku kvůli záznamu v registru, řešením může být nebankovní půjčka ihned na účet. Tento typ půjček poskytuje v ČR mnoho nebankovních společností a při schvalování žádosti o půjčku není nahlíženo do registru, ale stačí mít v zásadě jen občanský průkaz, takže šanci na její získání má téměř každý. Díky těmto hyper půjčkám si můžete získat klidně i 50 000 Kč.

 

Chci půjčit

Zaměstnanecká půjčka

Zaměstnaneckou půjčku si mohou všeobecně dovolit jen ty firmy, které mají dostatek volných peněžních prostředků a u nichž nebude půjčka narušovat chod firmy. Kromě stravenek, delší dovolené či jiné péče o zaměstnance poskytují někteří zaměstnavatelé také svým zaměstnancům vhodnou finanční výpomoc. Je však zcela na rozhodnutí vedení firmy, komu danou půjčku poskytne a komu ne. Ze strany zaměstnavatele je vnímána zejména jako stabilizační prvek a zaměstnavatelé se snaží ji poskytnout velmi kvalifikovaným zaměstnancům na vysokých pracovních postech, kteří jsou ze strategického hlediska pro úspěšný chod firmy nepostradatelní. Zaměstnavatelé se je tak snaží motivovat k lepším pracovním výkonům a také jim záleží na tom, aby se neohlíželi po lepší pracovní nabídce u konkurence. To tedy znamená, že když vám firma nabídne zaměstnaneckou půjčku, je to chápáno jako jistá část odměny za dobře odvedenou práci.

Půjčka ze strany zaměstnavatele

Zaměstnavatelé se snaží svým zaměstnancům pomoci ve finanční nouzi a poskytnout jim potřebnou půjčku s žádným či nižším úrokem, než je běžné u jiných finančních společností. Takovou nabídku pak nemá žádný zaměstnanec důvod odmítnout, a většinou dojde ke vzájemné dohodě obou stran. Podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta zpravidla určuje zaměstnavatel a je tedy na zaměstnanci, zda na ně přistoupí či nikoli. Pokud se dohodnou na výši vypůjčené částky a podmínkách splácení, je půjčka poskytnuta na základě smlouvy o půjčce a zaměstnanec je povinen vrátit zaměstnavateli dlužnou částku i s dohodnutým úrokem. Poskytnutí zaměstnanecké půjčky se řídí ustanoveními občanského zákoníku. Pro zaměstnavatele musí být půjčka vždy návratná. Pro zaměstnance je taková půjčka dobrá i v tom, že není předmětem daně z příjmu. Zdanitelným příjmem je pouze rozdíl mezi obvyklou výší úroku a skutečně poskytnutým úrokem.

Zaměstnanecké půjčky nejsou předmětem daně z příjmu

Pokud je zaměstnanci poskytnuta bezúročná půjčka, u které přesahuje výše nesplacené jistiny 300 000 Kč, pak se zdaní pouze části majetkového prospěchu odpovídající jistině přesahujících těchto 300 000 Kč. Pro zaměstnavatele není zaměstnanecká půjčka považována za daňový výdaj. Za daňový výdaj neboli náklad je považováno pouze pojistné na sociální a zdravotní pojištění, jenž hradí zaměstnavatel pouze v případě, že je příjem ze závislé činnosti zaměstnance navýšený o peněžní zvýhodnění, které podléhá povinnosti dani z příjmu. U zaměstnaneckých půjček však existuje kategorie půjček, která je osvobozena od daně z příjmu. Jedná se o půjčky na bytové účely do výše 100 000 Kč nebo k překlenutí tíživé finanční situace do výše 20 000 Kč. Zaměstnanci postiženého živelní pohromou může být poskytnuta půjčka na bytové účely až do výše jednoho milionu korun a k překlenutí tíživé finanční krize do částky 200 000 Kč.

Sjednat půjčku

Nenávratná půjčka zaměstnanci

Ne vždy ale musí firmy poskytnout půjčku návratnou. Existují mimořádné případy, kdy lze peněžní výpomoc ze strany zaměstnavatele pojmout jako finanční dar a pak se jedná o půjčku nevratnou. Ta může být zaměstnanci poskytnuta maximálně do výše půl milionu korun, avšak jen v tom případě, kdy se jedná o mimořádně obtížné poměry na straně zaměstnance. Jde například o důsledek živelné pohromy, ekologické či průmyslové havárie, a podobně. Taková nenávratná půjčka rovněž nepodléhá zdanění. Zaměstnanec si ale může půjčit i více než půl milionu korun, avšak částka nad rámec maximálně stanovené hranice by byla připočítána k celkovému příjmu zaměstnance a musela by být zdaněna.

Zaměstnanecké půjčky patří všeobecně k mnoha dalším benefitům firem, které se tak snaží udržet si velmi dobré pracovníky na vysokých pracovních pozicích a odměnit je tak za kvalitně odvedenou práci.


Zdroj: http://pujcky-seriozne.cz/

Půjčky jsou v dnešní době nejjednodušším způsobem, jak řešit své aktuální finanční potíže či akutní nedostatek finančních prostředků. Získání peněz není nijak složité, ba naopak. V dnešní době máte možnost získat půjčky v podstatě na cokoliv a nemusíte ani sdělovat účel, pro který o půjčku žádáte.

Na českém trhu působí mnoho bankovních i nebankovních institucí, které nabízejí půjčky všeho druhu. Při výběru vhodné půjčky byste se měli především zaměřit na výši RPSN.

peníze_3

Co znamená zkratka RPSN? Jedná se o zkratku pro celkové procentní náklady, resp. roční procentní sazba nákladů na váš úvěr, jednoduše to znamená, že RPSN udává podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za jeden rok v souvislosti se splátkami, správy a dalšími výdaji spojenými s půjčkou. Rozhodně byste si měli vždy prověřit instituci, od níž o půjčku žádáte, že informace, které vám sděluje, jsou pravdivé. Od roku 2002 jsou poskytovatelé spotřebitelských úvěrů uvádět nejen své nabídky, ale i RPSN. Nemusí být však uvedeno u půjček, které jsou nižší než 5 tisíc Kč či vyšších než 1 880 000 Kč. Pokud není RPSN uvedeno, je daný úvěr úročen automaticky diskontní sazbou České národní banky.

Autor příspěvku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.