Chci si půjčit peníze a jsem v registru

Každého z nás může někdy potkat situace, kdy se objeví nějaké nečekané výdaje, a tím vzniknou náklady, které významně zatíží domácí rozpočet. Pakliže vám váš příjem nestačil k pokrytí těchto nečekaných výdajů, jistě jste zažádali o půjčku v bance.

Pakliže vám byla žádost o půjčku v bance zamítnuta, je tomu tak pravděpodobně z důvodu toho, že máte negativní záznam v registru dlužníků. Mohlo se tak však stát i z důvodu toho, že vás banka shledala jako nedostatečně bonitního žadatele.

peníze_16V dnešní době však nemusíte žádat jen o půjčky v bance, využijte možností, které vám nabízejí nebankovní půjčky online! Nebankovní půjčky online jsou výhodné v tom, že potřebné peníze můžete získat i během několika minut. Ať už zvolíte jakoukoliv z rychlých půjček, máte jistotu, že peníze získáte skutečně rychle bez zbytečných prodlev.

Jestliže máte dluhy, se kterými si nevíte rady, poraďte se s odborníky, kteří se zabývají oddlužením. Pomohou vám zbavit se finančních potíží a postavit se znovu na vlastní nohy.

Tato půjčka je určena primárně těm, kteří potřebují peníze skutečně rychle a nemají čas na to, aby chodili od jedné pobočky společnosti ke druhé. Rychlá půjčka ihned je bezhotovostní půjčkou, to tedy znamená, že vám budou peníze převedeny na váš bankovní účet. Domníváte se, že jsou vaše dluhy již skutečně vysoké a je namístě je začít řešit? Svěřte se do rukou odborníků, kteří se specializují na oddlužení, a dostaňte se z dluhové pasti. Jedná se o ideální řešení pro ty, jimž dluhy již přerostly přes hlavu a nevědí si s touto kritickou situací rady.

Podali jste žádost o půjčku a tu vám kupodivu zamítli? Důvodem byl záznam v registru dlužníků? Někdy se lidé nestačí divit, že i po dobu několika dlouhých let je jejich osoba stále vedena v evidenci. Bohužel, někdy tomu tak je. Když se dostanete do problémů s penězi  a ty najednou přerostou v dluhy, pak se díky nesplaceným závazkům dostanete na černou listinu dlužníků. Jakmile tam jednou jste, pěkně dlouho si počkáte, až vás z registru vymažou. Do evidence dlužníků jsou zařazeni všichni, kdo s e s platbou více jak 500 Kč opozdí nejméně o tři měsíce. Zejména dodavatelé energií nebo telefonní operátoři takto pečlivě doplňují každý měsíc záznamy. Problém je však v tom, že i když pak jednoho dne všechny své závazky uhradíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vymažou. Na to si právě počkáte ještě několik dalších let. Když pak chcete v tomto období žádat o půjčku, může taková evidence v registru nadělat pěknou paseku a úplně zhatit vaše plány na krásnou půjčku. Vzhledem k tomu, že všechny informace o podaných žádostech o různé půjčky a úvěry jsou rovněž zaregistrovány v evidenci, je někdy možná lepší si nejprve ověřit, zda vaše osoba stále figuruje na seznamu. K tomu stačí velmi málo. Žádost o výpis z registru dlužníků můžete podat nejen na příslušných webových stránkách, ale i prostřednictvím krátké SMS zprávy. Odpověď obdržíte stejným způsobem do několika málo minut a podle získané informace pak můžete zvolit nejlepší postup. Těch pár stokorun co se vám rovnou odečte z telefonního tarifu jistě stojí za to. V očích úvěrových společností pak působíte daleko serióznějším dojmem, než kdybyste bezmyšlenkovitě podávali jednu neúspěšnou žádost za druhou. Jestliže zjistíte, že jste v registru dlužníků stále vedeni, pořád ještě není nic ztraceno. Právě naopak, před vámi se otevírá široké pole působnosti a s rozsáhlým možnostmi na tu nejlepší půjčku.

Půjčky na směnku mají tu výhodu, že při jejich schvalování nemusíte projít žádným automatickým schvalovacím procesem, ale vaše žádost je posuzována individuálně. Díky osobnímu přístupu má tedy možnost získat půjčku i ten, kdo byl jinou společností automaticky odmítnut.

Jak je to s dobou splatnosti v případě půjček na směnku? Doby splatnosti se liší od jednotlivých soukromých poskytovatelů, je možné si dobu splatnosti dohodnout i na několik let.

Prostřednictvím půjček na směnku můžete získat peníze bez zbytečných prodlev. Na rozdíl od klasických bankovních půjček se celá vypůjčená částka v případě půjček na směnku splatí jednorázově na konci doby splatnosti, kterou jste si s poskytovatelem půjčky domluvili.

 

 

Chci půjčku

Půjčka bez registru

S evidencí v registru dlužníků je zcela zbytečné chodit do banky a žít v naději, že získáte jakoukoli půjčku. Vezměte na vědomí, že každá banka si klienty nejprve prolustruje v centrálním bankovním i nebankovním registru klientských informací a jakmile zjistí, že zde máte záznam, přisoudí vám tak nízkou bonitu, že ani k dalšímu kroku ve schvalovacím procesu nedojde. Z toho důvodu, když tedy víte, že máte záznam v registru dlužníků je mnohem efektivnější, když se obrátíte rovnou na nebankovní společnost, kde jsou ke klientům mnohem více benevolentní. Nebankovní společnosti mají pochopení pro problematické situace zákazníků a snaží se jim v prvé řadě pomoci. Proto mají připraveny úvěrové produkty pro každou příležitost. Není problém, abyste si sjednali nebankovní půjčku jen pár dnů před výplatou, bez nutnosti doložení potvrzení o příjmu ze zaměstnání, bez ručitele, půjčku bez kontroly registru dlužníků na vyplacení exekuce, apod. Podle svých potřeb můžete tedy zvolit rovnou odpovídající nebankovní úvěrový produkt. Jestliže tedy podle výpisu jste stále vedeni v registru dlužníků, pak vám nic nebrání v tom, abyste si půjčku zvolili ze sekce půjček bez kontroly registru dlužníků. U těchto půjček poskytovatelé již předem počítají s tím, že jejich klienti budou v registru vedeni.

Nebankovní půjčka pro každého

Půjčky bez kontroly registru dlužníků naleznete v nabídce celé řady solidních nebankovních společností, jejichž poskytovatelé již dopředu počítají s tím, že zákazníky budou zejména osoby, které figurují v některém z registrů. Jelikož je podle novely zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech zákonnou povinností každé finanční společnosti předem si ověřit platební schopnost žadatele o půjčku, přistupují firmy k tomuto požadavku rozdílným způsobem. Pokud nenahlíží do registru dlužníků, pak se to týká jen velmi malých půjček v řádu tisícovky, kde je ale na druhou stranu riziko takto poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou. Pokud ale daná úvěrová společnost během schvalovacího procesu obdrží informaci, že jste zadluženi až po uši, na svých bedrech si nesete, ne jednu, ale i několik exekucí najednou a podle vašich příjmů je zcela evidentní, že nejste absolutně schopni dostát svým závazkům, pak vám ve vašem vlastním zájmu raději žádost zamítnou. Férové nebankovní společnosti se snaží ochránit své klienty před dluhovou pastí, z níž není úniku. Naopak, kdyby vám další půjčku schválili, mohli byste upadnout až na samé dno a stali by se z vás předlužení jedinci, kteří zoufale upínají svoji naději k osobnímu bankrotu.  Avšak ne každému se potom podaří tímto způsobem oddlužit, jelikož osobní bankrot se řídí podmínkami insolvenčního zákona a ty nelze aplikovat na jakékoli závazky.

Sjednat půjčku

Půjčka vyplacená  ihned

I když máte záznam v registru dlužníků  a v minulosti jste se dostali do problémů se splácením, nemusí to automaticky znamenat, že byste si nemohli vzít další úvěr. Ono do jisté míry také záleží na tom, jak vysokou sumu požadujete. Samozřejmě, že vždy bude snazší sjednat si malou půjčku , ale nic nebrání tomu, abyste si nesjednali dlouhodobou půjčku v řádu několika set tisíc či milionu korun, obzvlášť, když její splácení podložíte zástavou nemovitosti. Případně můžete využít ručení další osobou, která v žádosti o půjčku bude figurovat jako spolužadatel. Pokud přemýšlíte o zástavě nemovitosti, pak nezapomínejte na fakt, že zastavená nemovitost ani nemusí být ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když k půjčce doložíte písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka za splacení půjčky. Na dané nemovitosti se můžete podílet třeba jen malým, nebo vůbec žádným vlastnickým podílem. V mnoha případech se takto řeší finanční záležitosti v rodině. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě fakt, že si ji kompletně sjednáte online, od podání žádosti až po konečné vyplacení peněžních prostředků, což probíhá zpravidla převodem na bankovní účet. Avšak některé subjekty dávají přednost hotovosti, kterou vám připraví k vyzvednutí kdekoli třeba na terminálu sazka, na čerpací stanici nebo v trafice. Tím pádem se dá považovat jakákoli nebankovní půjčka za okamžitý zdroj peněžních prostředků a nemusíte vyřizováním trávit hodiny na pobočce tak jak je to obvyklé u bankovních půjček.

U nebankovních společností existuje zcela specifická sekce půjček bez kontroly registru dlužníků, která je prioritně určena těm klientům, kteří z důvodu evidence nemohou dosáhnout na klasickou půjčku v bance.


Zdroj: http://pujcky-seriozne.cz/

Půjčky jsou v dnešní době nejjednodušším způsobem, jak řešit své aktuální finanční potíže či akutní nedostatek finančních prostředků. Získání peněz není nijak složité, ba naopak. V dnešní době máte možnost získat půjčky v podstatě na cokoliv a nemusíte ani sdělovat účel, pro který o půjčku žádáte.

Na českém trhu působí mnoho bankovních i nebankovních institucí, které nabízejí půjčky všeho druhu. Při výběru vhodné půjčky byste se měli především zaměřit na výši RPSN.

peníze_3

Co znamená zkratka RPSN? Jedná se o zkratku pro celkové procentní náklady, resp. roční procentní sazba nákladů na váš úvěr, jednoduše to znamená, že RPSN udává podíl z dlužné částky, který musí spotřebitel zaplatit za jeden rok v souvislosti se splátkami, správy a dalšími výdaji spojenými s půjčkou. Rozhodně byste si měli vždy prověřit instituci, od níž o půjčku žádáte, že informace, které vám sděluje, jsou pravdivé. Od roku 2002 jsou poskytovatelé spotřebitelských úvěrů uvádět nejen své nabídky, ale i RPSN. Nemusí být však uvedeno u půjček, které jsou nižší než 5 tisíc Kč či vyšších než 1 880 000 Kč. Pokud není RPSN uvedeno, je daný úvěr úročen automaticky diskontní sazbou České národní banky.

Autor příspěvku:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.